Friday, January 16, 2009

Δεύτερη ήττα για την ομάδα υδατοσφαίρισης νεανίδων, στο "Αυστραλιανό Ολυμπιακό Φεστιβάλ Νεότητας",

Με μία νίκη ήδη στο χέρι η Αυστραλιανή ομάδα υδατοσφαίρισης γυναικών πήρε και σήμερα άλλη μια νίκη εναντίον της Ελληνικής ομάδας.
Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, η Αυστραλιανή ομάδα ήταν προβληματισμένη και υπο πίεση, με την Ελλάδα να έχει το πάνω χέρι 4 - 2.
Μη θέλωντας να χάσουν τη νίκη η αυστραλέζες επιστρέψαν στην πισίνα πιο δυναμικά και επιβάλαν το παιχνίδη τους στις Ελληνίδες κερδίζοντας τελικά τον αγώνα 13-8.
Η Αυστραλέζα παίκτης Breanna Appel ήταν η τοπ σκόρερ, βρίσκοντας τα δίχτυα τρεις φορες κατά το τελευταίο ημίχρονο και μόνο.
Αν και αυτή ήταν η δεύτερη απώλεια για την Ελληνική ομάδα, εξακολουθούν να είναι αισιόδοξοι.
"Ο χθεσινός αγώνας ήταν το πρώτο μας παιχνίδι ως ομάδα, οπότε για μας ήταν κάτι - ήταν μια αρχή, είπε ο Ελληνας προπονητής Κωνσταντίνος Πετράκης. "Σήμερα ήταν η δεύτερη φορά παρέα, και είμαστουν καλύτεροι".